Lubor Tokos - biography and personal life.

Lubor Tokos - biography

Lubor Tokos - bio and intersting facts about personal life.
Lubor Tokos is a popular actor, that's why it is easy to understand high interest to his bio. Also, special attention is paid to interesting facts: about children, family, relationships, childhood and many other things.

​Lubor tokoš byl český divadelní, filmový a televizní herec, spolupracoval také s rozhlasem. Věnoval se i malířství a psaní knih. Do podvědomí diváků se dostává zejména díky svému charakteristickému hlasu. V mládí vytvořil nezapomenutelnou hlavní roli Simona Harta ve filmu VYNÁLEZ ZKÁZY režiséra Karla Zemana. Než přešel k divadlu, studoval vojenské gymnázium. Nejprve však v divadle pracoval jako nápověda. Během svého života prošel divadly v Hodoníně, Brně, Uherském Hradišti, Ostravě, Praze, Olomouci a Zlíně. Divadlo definitivně opustil roku 1985. V rozhlase natočil více než tisíc programů a čítával pro nevidomé v pražském studiu Karla Emanuela Macana. Ve filmu vytvořil desítky rolí. Za zmínku z filmů stojí např. SMRT KRÁSNÝCH SRNCŮ (1986), O PRINCEZNĚ JASNĚNCE A LÉTAJÍCÍM ŠEVCI (1987) či GOLET V ÚDOLÍ (1995). Roku 2002 obdržel cenu Thálie za celoživotní dílo.

Although the celebrity doesn't hide the details of his life, yet it's not easy to find all the information in Wikipedia. Moviesfan.org collected the maximum number of interesting facts and photos from Lubor Tokos personal life. You can very quickly become familiar with the details of life of your favorite celebrity!
Searching:
Scroll up
Feedback